Łączna liczba wyświetleń

Posty TOP na blogu

Wywiady z Użytkownikami Fellow zakażonymi wirusem HIV

tekst alternatywny

46. Zagrożenia

Zagrożenia w życiu dla osób biseksualnych i homoseksualnych.
Zagrożenia także z posiadania profilu na Fellow.

Zagrożenia!

W oparciu jakie otrzymałem od Was w prywatnych wiadomościach oraz z moich obserwacji.

Zagrożenia w życiu dla osób biseksualnych i homoseksualnych. 

1. Kontakty osobiste - spotkania:
a) Spotykając się z kimś osobiście powinieneś mieć do niego pełne zaufanie, a przynajmniej wiedzieć kim jest, żeby być bezpiecznym. Unikaj spotkań spontanicznych bo nigdy nie wiesz kim ktoś był i jest. Dla osób spontanicznych obca osoba dodaje adrenaliny i nie liczą się z zagrożeniami.
Przed spotkaniem poinformuj kogoś bliskiego, gdzie idziesz/ jedziesz, żebyś był zabezpieczony. Wszystko zależy z kim się spotykasz i w jakim celu. Sam wiesz najlepiej. 

Przed spotkaniem warto osobę zweryfikować za pomocą kamery internetowej. Wtedy można sprawdzić czy ktoś nie kłamie. Nie musi to być Skype, wystarczy wpisać quickvisio.com i w odpowiednie pole - room dowolną nazwę pokoju, i kliknąć GO (room - wyraz składający się liter lub cyfr) do pokoju w którym można się zobaczyć.  
Przed spotkaniem sprawdź osobę w:


b) Spotkania osobiste wiążą się także z takim ryzykiem, że możesz zostać pobity, okradziony i inne przypadki.

c) Spotykając się tylko na seks pamiętaj o zabezpieczaniu się. Żadne badanie na piśmie nie da Ci gwarancji. Infekcje przenoszone drogą płciową są najgorszą stroną przyjemności seksualnych. Należy o tym pamiętać!
Niektórzy spotykają się na seks i nie informują, że są zakażeni wirusem HIV, tak samo w profilach nie znajdziesz u nich informacji. Działają świadomie, żeby Ciebie zakazić. Co wtedy? Jak już zostaniesz zakażony, to zakażenie wirusem HIV jest nieuleczalne.
Co w sytuacji, kiedy zakażenie przez osobę jest świadome? Masz na tyle odwagi, żeby egzekwować to prawnie wg Art. 156. KK?

Art. 156. KK
§ 1. Kto powoduje ciężki uszczerbek na zdrowiu w postaci:
1) pozbawienia człowieka wzroku, słuchu, mowy, zdolności płodzenia,
2) innego ciężkiego kalectwa, ciężkiej choroby nieuleczalnej lub długotrwałej, choroby realnie zagrażającej życiu, trwałej choroby psychicznej, całkowitej albo znacznej trwałej niezdolności do pracy w zawodzie lub trwałego, istotnego zeszpecenia lub zniekształcenia ciała, podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10.
§ 2. Jeżeli sprawca działa nieumyślnie, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.
§ 3. Jeżeli następstwem czynu określonego w § 1 jest śmierć człowieka, sprawca podlega karze pozbawienia wolności od lat 2 do 12


d) Nie neguję zachowań wszystkich, ale jest grupa mężczyzn, którzy wykorzystując swoją urodę, budowę ciała i inne atuty spotykają się tylko na seks za kasę w celu osiągnięcia korzyści majątkowej. Co prawda na jednym portalu pokazują, że nie spotykają się tylko na seks, to na innym mają jednoznacznie określone cele. Takie osoby również mogą być zagrożone i zmuszane do prostytucji:

„Art. 204. § 1. KK
 Kto, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, nakłania inną osobę do uprawiania prostytucji lub jej to ułatwia, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3”.

e) Nie wierz do końca co kto pisze do Ciebie we wiadomościach. Po prostu przedstawiają siebie takim jakimi nie są. Stawiają swoją osobę jako godną tylko po to by wzbudzić w Tobie zaufanie i zainteresowanie. Z kłamstwem wśród Użytkowników można spotkać się bardzo często.
f) Należy pamiętać, że wśród mężczyzn homoseksualnych i biseksualnych możesz spotkać takich, którzy są nadmiernie egzaltowalni. Takie osoby zakochują się już na pierwszym lub drugim spotkaniu jak nie przed spotkaniem. Dla nich wystarczy stały kontakt w sieci, a z dnia na dzień po prostu się zakochują. Szybko się przyzwyczajają do kogoś. Jeśli jesteś taką osobą, to pamiętaj, żeby Twojego uczucia ktoś nie wykorzystał w nieodpowiedni sposób. 
g) Na ile należy poznać osobę, żeby stworzyć z nią związek? W pytaniu 15, w ankiecie udzielane są również odpowiedzi, że po tygodniu, miesiącu, dwóch lub trzech. Czy wystarcza tyle czasu, żeby kogoś dobrze poznać? 
W pytaniu 17 udzielane są odpowiedzi w ilu związkach byli dotychczas.
Zagrożeniem w tym przypadku jest to, że takie związki nie trwają długo. Dlatego społecznie związki gejów i bi są odbierane jako nietrwałe. Rzadko występują wyjątki, gdzie osoby tworzą długo ze sobą związek pomimo, że tak szybko zdecydowali się na związek.
h) Niektórzy są na tyle zdolni, że do odpisywania wiadomości angażują osoby trzecie (np. posiłkują się kuzynką) tylko po to, żeby wzbudzić zainteresowanie poziomem inteligencji w swoich odpowiedziach. Szybko można to zweryfikować bo realnie już inteligentne rozmowy to nie są, a  schodzą do poziomu inteligencji danej osoby.       

2. Związki: 
a) Będąc w związku możesz zostać przez kogoś zdradzony i wcale o tym nie wiedzieć. Jak widać z ankiety i badań co trzecia osoba związana spotyka się tylko na seks, pomijam tutaj szukanie do trójkąta.
b) Szukając związku możesz być także wykorzystany tylko seksualnie i po jakimś czasie relacja zostanie przerwana. Bywają tacy co rozkochują innych, obiecują wiele, nawet zachowaniem nam to uświadamiają. Jednak tylko po to, żeby wykorzystać Ciebie seksualnie. Mogą prowadzić równolegle wiele związków w tym celu. 
c) Możesz trafić na osoby, które wykorzystają Ciebie w celu osiągnięcia korzyści majątkowej - wzięcia kredytu lub jako żyrant np. na mieszkanie, wycieczkę, samochód tylko po to, żeby mieć z tego korzyść.  W tych sytuacjach możesz zostać sam ze spłatą lub po prostu nieświadomym sponsorem.
d) Fetysze -  decydując się na związek powinieneś poznać swojego partnera pod tym względem. Dopasowanie się seksualne jest bardzo ważne, a o gustach się nie dyskutuje, tylko je akceptuje lub nie. Jeśli będzie taka sytuacja, że takich nie lubisz, to mogą być dla Ciebie zagrożeniem.

3. Ex:
Twój Ex może być Twoim największym zagrożeniem bo wie o Tobie najwięcej. Należy pamiętać, że niektórzy ludzie są mściwi i mogą Ci wyrządzić każdą krzywdę tylko po to, żeby się zemścić.


4. Miłość, która zabija: 
Zazdrość, alkohol i złamane serce to bardzo niebezpieczne połączenie. Przekonał się o tym mieszkaniec poznańskiego Szczepankowa. Mężczyzna w wyniku podejrzeń o zdradę pozbawił życia swojego partnera. Do zdarzenia doszło w pierwszą sobotę stycznia (6.01.2018 r.). Czytaj dalejZagrożenia także z posiadania profilu na Fellow.
1. Ogólne:
a
Phishing - metoda oszustwa, w której ktoś podszywa się pod daną osobę w celu wyłudzenia określonych informacji lub hasła do Twojej galerii.
Twoje zdjęcia w galerii mogą zostać wykorzystane przez osoby trzecie bez Twojej zgody i wiedzy na innych portalach randkowych i opublikowane publicznie lub pod hasłem.
Dlaczego tak wielu Użytkowników już w pierwszej wiadomości podaje nam hasło? Co prawda mają kilka zdjęć do 5, rzadko do 15. Dlaczego im tak zależy, żeby zobaczyć Twoją galerię lub pokazać siebie jak wyglądają? Może chcą sprawdzić czy Tobie się podobają?
Po prostu jest część Użytkowników, którzy posiadają tzw. fake'owe konta i w ten sposób próbują dostać się do Twojej galerii. Z takim kontakt kończy się po podaniu hasła. Zawsze twierdzą, że dla nich najważniejsze jest zobaczyć twarz. Każdą osobę można zweryfikować za pomocą kamery internetowej. Wtedy można sprawdzić czy ktoś nie kłamie. Nie musi to być Skype, wystarczy wpisać quickvisio.com i w odpowiednie pole - room dowolną nazwę pokoju, i kliknąć GO (room - wyraz, zdanie składające się z liter lub cyfr) do pokoju w którym można się zobaczyć.   
b) Jeśli Twoja galeria zostanie skopiowana, to możesz w najgorszym przypadku być przez kogoś szantażowany, że wykorzysta je w celu informowania publicznie innych o Twojej orientacji seksualnej. Co gorsza jeśli pozwoliłeś się mu poznać na tyle, że może jeszcze w inny sposób to wykorzystać. Może także wydrukować zdjęcia, podpisać i rozwiesić na słupach wraz z wydrukowanym numerem telefonu.
c) Jeśli podajesz swojego maila za pomocą, którego masz założony profil, to może dojść do włamania na Twój profil.
d) Możesz mieć założony przez kogoś duplikat profilu lub ktoś może się podawać za Ciebie. Wtedy zostajesz pokazywany z jak najgorszej strony, obdzierany z moralności i prywatności tylko, że ktoś się chce na Tobie zemścić.
e) Niektórzy Użytkownicy posiadają więcej niż jeden profil. W poście na blogu w celu wyjaśnienia po co mają więcej niż jeden profil nie ma jeszcze wyjaśnień. W opinii nr 2 o Użytkownikach jedna osoba podała swoje uzasadnienie po co ma 3 profile. Domyślam się, że profile są dla pozyskiwania hasła do galerii Użytkowników, robienia podchodów, sprawdzania czy umawia się na seks, sprawdzania jakie Ktoś ma o nas zdanie, etc.

2. Kontakty wirtualne, a spotkania:
a) Jakie zagrożenia wynikają z kontaktów wirtualnych, a później ze spotkań realnych:
- związek na odległość,
- TOP Profil na stronie głównej Fellow,
-
kontakt wirtualny, a realny,
- pułapka portalu randkowego Fellow.

Kontakty wirtualne, a spotkania
Źródło: translacje.blogspot.com


3. Cyberseks - seks komputerowy: 
Otrzymywanie propozycji do uprawiania cyberseksu. Zarówno dla singli jak i osób związanych cyberseks daje wiele możliwości bezpiecznego seksu, które są dla nas także zagrożeniem.
Z ankiety wynika, że co druga osoba lubi cyberseks, korzysta czasami będąc nawet w związku. Zagrożenia z wirtualnej aktywności seksualnej to:
- pogłębienie lęku przed drugim człowiekiem, 
- odrealnienie, 
- zwiększenie poczucia niepewności, 
- obawy przed bliskością i wchodzeniem w realne związki,
- seksualność traci dotychczasowe funkcje, głównie cierpi na tym więź psychiczna, niknie altruizm, empatia, czułość, wartości dotychczas uznawane za niezbędne do cementowania związku,
- następuje uprzedmiotowienie partnera seksualnego, zadaniowe spostrzeganie kontaktu intymnego oraz  seksualna samowystarczalność
- uzależnienie tj. silna potrzeba oglądania treści erotycznych i brak umiejętności oparcia się tej pokusie,
- pobudzanie emocji, które mogą istotnie wpływać na problemy w stosunkach partnerskich, paradoksalnie to zdrada emocjonalna. 
Propozycja uprawiania cyberseksu za pomoc finansową. Z reguły druga osoba się nie pokazuje bo Ciebie sponsoruje. Zawsze Twój pokaz na Skype lub innym komunikatorze może być nagrany lub publikowany online w Internecie na seks kamerkach.4. Powroty: 
Fellow w jakimś stopni uzależnia i wpływa tak na psychikę, że chęć powrotu jest silniejsza od naszej dobrej woli. Po prostu wraca się czy się chce, czy nie. Oczywiście są wyjątki, że nie każdy będzie posiadał profil. Jednak dla większości jest to przymus bezwarunkowy z potrzebą "wróć do mnie". To ciekawość i chęć poznawania nowych osób przyczynia się do tego, że tam wracamy. Poza tym to też miejsce branżowe, gdzie jest około 130 tysięcy Użytkowników.  


5. Kłamstwo i plotki: 
Weź dużą poprawkę na to co Użytkownicy Fellow mają wpisane w profilach jak również w otrzymywanych wiadomościach, ale także na spotkaniach realnych. Niestety tak jest, że w kontaktach mailowych nie jesteśmy w stanie wiedzieć czy przekazane informacje od kogoś są prawdą. Przekonasz się nie raz, że Użytkownicy Fellow lubią kłamać. Zapominają także o tym, że każde kłamstwo można szybko zweryfikować, a wtedy wszystko wychodzi na jaw. Z plotkami można spotkać się wszędzie także żadna nowość, że na Fellow też będą o Tobie plotkować. "Każda plotka rodzi się z prawdy. Jednak często, gdy dorasta, ma z nią nie po drodze". Nawet w anonimowej ankiecie kłamią co zaznaczyłem kolorem różowym. Jednak zapomnieli o tym, że mam do tego wgląd.


6. Negliżowanie: 
Pomimo, że Fellow to portal randkowy można się przekonać, że to też w jakimś stopniu erotyczny. Użytkownicy Fellow uwielbiają się negliżować publicznie. Co niektórzy pokazują się w całej krasie, prezentują swoje wdzięki i każdy cm swojego ciała bez ubrania. W przeważającej części zdjęcia profilowe przedstawiają Użytkowników od góry do pasa bez ubrania, żeby wzbudzić zainteresowanie swoim profilem. 


7. Natręctwo: 
Pomimo naprzykrzania się komuś, wtrącania się w cudze sprawy zawsze znajdzie się ktoś kto będzie w stosunku do naszej osoby natrętny. Dotyczy to tego, że usilnie ktoś chce nas poznać, spotkać się, spotkać się tylko na seks, zdobyć hasło do galerii i jednocześnie będzie postępował natrętnie.8. Bifobia/ homofobia: 
Bifobia - (ang. biphobia), pojęcie określające niechęć odczuwalną w stosunku do biseksualności, biseksualistów jako grupy społecznej czy indywidualnych osób o orientacji biseksualnej. Źródło: Homopedia.
Autor bloga Translacje, przedstawił jak osoby społecznie odbierają osoby biseksualne i biseskualność. Wyjaśnienia również udzielili:

- Magda, lesbijka
- Krzysztof, biseksualista
- Miłokaj, homoseksualista.


Źródło: translacje.blogspot.com
9. Hipokryzja profili: 
Fellow, to nie jedyny portal randkowy, należy pamiętać o innych. Użytkownicy często w swoich profilach na różnych portalach mają odmienne poszukiwania. Na jednym poszukują osób do związku, a na innych mogą szukać tylko do seksu.  


10. Błędne dane: 
Z profilu użytkownika Fellow można się wiele dowiedzieć. Pamiętaj, że dane, które uzupełniają użytkownicy podczas rejestracji nie zawsze są prawdą. Najczęściej błędne wypełnienie dotyczy: wieku użytkowników, wagi, wzrostu, stosunku do papierosów, a budowy ciała najczęściej. Użytkownicy Fellow mają problem z określeniem wykształcenia, swojej orientacji i roli w seksie.
Dane z dn. 4.07.2015 r. 

Wykształcenie: nie wypełnia 45,86% użytkowników.
Orientacja: nie wypełnia 39,59% użytkowników.
Rola w seksie: nie wypełnia 36,41% użytkowników.

11. NPWW - niski poziom własnej wartości: 
Z takimi Użytkownikami można spotkać się często na portalu Fellow. W wymianie kilku wiadomości proszą o hasło i tylko jak im się nie poda to od razu blokują dostęp do swojego profilu wysyłając ostatnią obraźliwą treść wiadomości.


12. Podryw na prawiczka: 
Z tym zagrożeniem jest taki problem, że nie ma metody badawczej, która jednoznacznie określa czy ktoś jest prawiczkiem, czy nie. Istnieją sposoby, które w nieznacznym stopniu pozwalają poznać, że ktoś jest prawiczkiem po jego zachowaniu. Jednak należy te zachowania brać z dystansem. Każdy kiedyś przecież był prawiczkiem i łatwo jest udawać. Dlatego nie dajmy się przekonać słowom, ale patrzmy na czyny. Tylko zachowanie może w jakimś stopniu zagwarantować  i potwierdzić, że ktoś jest prawiczkiem. Miłosnych aktorów też można spotkać, także uważaj. Dlatego ktoś może wmawiać, że jest prawiczkiem, a często spotyka się tylko na seks.

13. Podchody: 
Sprawdzanie Użytkownika i prowadzenie równolegle korespondencji mailowej z tą samą osobą z co najmniej dwóch kont, to sposób na sprawdzenie Ciebie. Na tym drugim, trzecim koncie będziesz podpuszczany, kuszony różnymi propozycjami tylko po to, żeby Ciebie sprawdzić tj. Twoje zachowanie. Od razu następuje eliminacja jeśli dajmy na to coś odpiszesz żartem, a ktoś weźmie to naprawdę. Odważni potrafią się do tego przyznać, że on to on.  

14. Im mniej wiesz, tym lepiej śpisz: 
Poznawanie kogoś jest procesem i odbywa się w czasie. Potrzeba wiele dni, tygodni, miesięcy żeby kogoś w jakimś stopniu poznać. Jeśli jesteś wrażliwą osobą i wszystko odbierasz naprawdę, to możesz mieć poważny problem ze snem. Każdy kiedyś skłamał, a niektórzy nadużywają tego i kłamią tylko po to, żeby wzbudzić w Twojej osobie jak największe zaufanie. Jednocześnie zapominają, że sami idą w złym kierunku i z czasem te ich "słodkie kłamstwa" wyjdą na jaw. Ty wrażliwcu masz wtedy ciężki los, a ten ktoś cieszy się niezmiernie. Uważam, że jak ktoś jest kłamcą z wyboru, to nim będzie całe życie...

15. Kradzież tożsamości: 
Przecież łatwo podszywać się pod kogoś w sieci jeśli tylko ten ktoś pozwolił siebie poznać na tyle, żebyś mógł pisać jak on. Informacje w ten sposób zgromadzone kiedyś mogą być użyte przeciwko Tobie. Zrobienie kopii profilu z kradzieżą zdjęć, publikacja ich na innym portalu i umawianie się tylko na seks, to nie tylko sposób na to, żeby ktoś wykorzystał Twoją tożsamość w niepożądany sposób. Nie ufaj zbytnio w sieci. 


16. Nowe technologie: 
Pamiętaj, że to co nowe nie zawsze oznacza dobre i bezpiecznie. Z roku na rok przybywa nowych portali randkowych, aplikacji. Należy zachować ostrożność co na nich publikujemy bo jakby nie było pozostawiamy po sobie jakiś ślad. Każda innowacja jest procesem i wymaga od nas nauki w czasie. Im bardziej poznamy jakiś portal, aplikacje tym bardziej jesteśmy świadomi jak można z niego/tej korzystać, ale też jak inni mogą to wykorzystać w nieodpowiedni sposób. Uważaj co publikujesz publicznie!

17. Snapchat, a seksting: 
Nowe technologie pozwalają na szybką komunikację użytkowników. Do tego stopnia, że "bawią się" w seksting, czyli przesyłają sobie nagie zdjęcia przez Internet wykorzystując urządzenie mobilne; jest nowym trendem wśród młodzieży bo najczęściej korzystają z aplikacji Snapchat. Działa to też w drugą stronę bo zawsze ktoś może zrobić Ci zdjęcie i wysłać jako snapa na My Stroy.

18. DNA: 
Niektóre osoby mają taki fetysz, że przesyłają sobie ubrania (soxy, bokserki, ...) w celu zaspokojenia swoich potrzeb seksualnych. Pamiętaj, że te ubrania również mogą trafić do środowiska przestępczego (gwałt, wykorzystanie seksualne, ...) i Twoje DNA może być dowodem sprawy. Nigdy nie wiadomo, bądź ostrożny i uważaj na siebie.
Z jakimi zagrożeniami Ty się spotkałeś?  


c. d. n. 

W komentarzu podziel się z Czytelnikami i Użytkownikami Fellow jakie zagrożenia dotyczą życia osób biseksualnych i homoseksualnych, a także czy jakieś Ciebie spotkały?

1 komentarz:

  1. Witaj. Chciałbym podzielić się z Tobą pewnymi przemyśleniami. Nie ufaj nikomu, kto chce "robić coś z Tobą dyskretnie". Tym bardziej, kiedy ta dyskretność nie jest spowodowana tym, że ten ktoś nie wyszedł z szafy. Takie "dyskretne", szukające kogoś na seks osoby często zdradzają i ranią swoich partnerów. Nie powtarzaj tego schematu, ani nie pozwól byś został jego elementem. Często tacy ludzie się tłumaczą, że w ich związku coś nie wychodzi, że nie są do końca dopasowani ... to są bzdury. Nikomu nie robi się takich rzeczy z takiego powodu. Często ci ludzie mają po prostu problem ze stałością lub są uzależnieni. W normalnym związku, jeżeli pojawia się jakiś problem to obie strony wspólnie go przepracowują, czasami może dochodzą do wniosku, że należy się rozstać, ale na pewno nie krzywdzą się. Życzę ci, abyś znalazł kogoś odpowiedniego dla siebie i był szczęśliwy.

    OdpowiedzUsuń

Każdy komentarz jest moderowany przez autora bloga Karol Carl.
Możesz dodawać komentarze jako Anonimowy.